Nowoczesną i coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy są systemy centralnego odkurzania. Będą one dobrym rozwiązaniem nie tylko w domach, w których mieszkają małe dzieci, alergicy, astmatycy i wielbiciele ciszy. Centralne odkurzacze sprawdzą się również w biurach, a także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest efektywne i jak najmniej pracochłonne sprzątanie.

Odkurzanie w nowej odsłonie

centralne odkurzanieElementami systemu centralnego odkurzania są: jednostka centralna (składająca się z silnika generującego podciśnienie i zbiornika na zanieczyszczenia), system rur (ukrytych w ścianach) i gniazda ssące. Podłączenie specjalnej elastycznej rury z końcówką czyszczącą do gniazdka i rozpoczęcie pracy- tak właśnie wygląda centralne odkurzanie w budynkach. Bez wirującego w powietrzu kurzu, bez ciężkiej obudowy do ciągnięcia w trakcie odkurzania, bez hałasu- to są niewątpliwie zalety takiego rozwiązania. Największą wadą centralnego odkurzania w budynkach jest koszt jego instalacji- jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, znacznie przewyższający ceny najlepszych odkurzaczy przenośnych. Również ewentualna naprawa (wynikająca z niewłaściwego użytkowania urządzenia) poskutkuje niemałym wydatkiem (i kłopotem). O ile montaż systemu w nowo budowanym lub gruntownie remontowanym domu nie stanowi żadnego problemu, o tyle jego instalacja w wykończonym już domu może stanowić niemały problem.

centralne odkurzanieMimo tych wyzwań, centralne odkurzanie w budynkach jest rozwiązaniem efektywnym, ułatwiającym codzienne sprzątanie. Samo sprzątanie z użyciem odkurzacza centralnego wygląda bardzo podobnie do odkurzania tradycyjnym sprzętem. Rura ssąca z końcówką czyszczącą przypomina tę będąca elementem składowym odkurzacza przenośnego. I tak jak w klasycznych rozwiązaniach, tak i w przypadku odkurzaczy centralnych, mamy możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów. Chcąc zainwestować w dodatkowy osprzęt do naszego systemu centralnego odkurzania, możemy zdecydować się na zakup: turboszczotek do dywanów czy tapicerki, ssawek do tapicerki, welurowych, okrągłych i szczelinowych, specjalnych ssawek do ubrań czy zestawów do pielęgnacji zwierząt. Wybór jest duży i można znaleźć takie dodatki, które wpasują się w nasze oczekiwania.

Centralne odkurzanie w budynkach jest innowacyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu uzyskamy dobre efekty (czysta przestrzeń bez unoszących się w powietrzu drobinek kurzu) przy minimum pracy (brak konieczności składania sprzętu i dźwigania go w trakcie pracy). Jednocześnie sprzątając, nie wygenerujemy żadnego hałasu. Na rynku znajdziemy szeroki wybór dostępnych urządzeń.

Zostaw odpowiedź