Przeprowadzając się na tereny podmiejskie często musimy zainwestować w montaż szamba. Obecnie najczęściej wybierane są szamba betonowe. Są one bardzo ekologiczne ponieważ ponieważ składają się z jednego elementu zapobiega to przeciekom które często pojawiają się na łączeniach szamb składanych z kliku elementów.

Szamba z betonu

szamba betonoweTaki rodzaj szamba jest bardzo łatwo kupić, ponieważ wielu wiele film w tej branży ma je w swojej ofercie. Występują w bardzo wielu rozmiarach dlatego każdy inwestor jest w stanie wybrać zbiornik idealnie spełniający jego oczekiwania. Gotowe szamba betonowe charakteryzują się znaczenie większym poziomem szczelności niż ich odpowiedniki składane na miejscu inwestycji. Beton z którego zbudowany jest zbiornik wzbogacany jest w specjalne dodatki dzięki którym znacznie zmniejsza się jego nasiąkliwość. Aby wyeliminować ją całkowicie wielu producentów dodatkowo izoluje ściany szamba od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki temu szambo jest odporne na wszelkiego rodzaju procesy chemiczne zachodzące w ściekach. Ze względu na ogromną odporność na nacisk gleby wielu ekspertów budowlanych poleca jednobryłowe szamba betonowe – ceny nowych szamb są bardzo zróżnicowane i zależne przede wszystkim od pojemności zbiornika.

szamba betonoweZbiornik umieszcza się w specjalnie do tego typu przygotowanym wykopie przy pomocy ciężkiego sprzętu posiadającego podnośniki hydrauliczne, Doświadczeni pracownicy są w stanie zamontować, podłączyć oraz uszczelnić zbiornik w jeden dzień. Opróżnianie szamba betonowego odbywa się w tradycyjny sposób przy pomocy wozu asenizacyjnego. Charakterystyczną cechą betonowych szamb jest brak potrzeby zakotwiczenia ich w gruncie. Bardzo ważne jest ich dokładne uszczelnienie w okolicach węża kanalizacyjnego, który będzie transportował nieczystości. Szambo betonowe posiada komin inspekcyjny znajdujący się na wysokości gruntu. Występuje w postaci zbiorników jedno lub dwukomorowych. Przez wielu specjalistów z branży nazywane są szambami ekologicznymi ponieważ są bezodpływowe. Szamba betonowe są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologiczny tryb życia. Raz dokładnie umieszczone pod powierzchnią ziemi będą służyły bezawaryjnie przez kilkadziesiąt lat.

Ich ceny są uzależnione głównie od swoich rozmiarów oraz kształtu, Największe zbiorniki są w stanie pomieścić do dwunastu metrów sześciennych zanieczyszczeń wygenerowanych przez gospodarstwo domowe. Transport tak dużych zbiorników może odbywać się tylko przez wyspecjalizowane samochody transportowe.

Zostaw odpowiedź