Zamontowanie własnego zbiornika na olej może być doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów transportu w firmie lub ekonomiczniejsze ogrzewanie domu, bądź firmy. Zbiornik olejowy może okazać się idealnym rozwiązaniem dla firmy transportowej, posiadającej dużą flotę pojazdów lub zużywającej po prostu duże ilości oleju napędowego lub opałowego.

Zbiornik na olej napędowy

zbiornik dwupłaszczowy na olejMniejsza cena zakupu większej ilości surowca od hurtownika jest głównym czynnikiem pozwalającym zaoszczędzić sporą nawet sumę, ale dochodzą do tego również inne aspekty. Brak konieczności dojazdu do stacji paliw oznacza oszczędności w zużyciu paliwa przez dany pojazd; dodatkowo suma zaoszczędzonego czasu kierowców w skali miesiąca przełoży się również na wzrost efektywności ich pracy; posiadamy również pełną kontrolę nad reglamentowanym paliwem. Żebyśmy mogli wybrać najwłaściwszy do naszych celów zbiornik dwupłaszczowy na olej, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Musimy określić wielkość potrzebnego zbiornika, czy to do oleju opałowego czy też napędowego. Wpływ mogą na to mieć na przykład wielkość posiadanej floty pojazdów lub rozmiar ogrzewanego budynku. W przypadku instalacji zbiornika na olej napędowy, konieczny będzie również zakup dodatkowego wyposażenia, umożliwiającego na przykład transfer paliwa do zbiornika samochodowego i licznika mierzącego ilość przelewanego oleju.

zbiornik dwupłaszczowy na olejZwłaszcza w przypadku stawiania zbiornika przy domu ważne są względy estetyczne i zbiorniki dwupłaszczowe wykonane z polietylenu z pewnością nie zrujnują nam przydomowej architektury. Estetycznie wykonane zbiorniki są łatwe do czyszczenia, a do tego również są bardzo lekkie: do ich transportu wystarczy wózek widłowy, więc zmiana umiejscowienia pojemnika nie będzie sprawiać większych trudności. Dwupłaszczowa konstrukcja zapewnia jeszcze większą odporność na uszkodzenia mechaniczne zbiornika, co w połączeniu z właściwościami użytego polietylenu, niepodatnego na korozję, promienie UV, czynniki atmosferyczne i chemiczne, czyni dwupłaszczowe zbiorniki niezwykle bezpiecznymi i trwałymi. Standardowa gwarancja oferowana przez producentów takich zbiorników wynosi około 10 lat, więc nie ma potrzeby częstej ich wymiany.

Rozważając więc zakup takiego zbiornika, czy to z przeznaczeniem na olej napędowy, czy opałowy, warto sprawdzić właściwości oferowane przez zbiorniki na olej wykonane z polietylenu, gdyż stanowią one bardzo atrakcyjną opcję w porównaniu z montowanymi na stałe zbiornikami stalowymi. Zbiorniki polietylenowe są wielokrotnie tańsze, wymagają znacznie mniej dodatkowej armatury potrzebnej do ich obsługi i są bardzo łatwe w transporcie.

Zostaw odpowiedź