W momencie, w którym musimy zmagać się z coraz cieplejszą pogodą, rozglądamy się za sposobami na złapanie tchu, na odpoczęcie od ciągłej spiekoty i dusznego powietrza. Włączamy wentylatory i klimatyzację, otwieramy okna, zajadamy się lodami. Niektórzy mogą sobie również pozwolić na kąpiel w basenie, jednak nie w przypadku, gdy nieodpowiednio zadbało się o jego zabezpieczenie.

Miękka i lekka folia

folia solarnaWtedy, by móc cieszyć się przede wszystkim czystą wodą, musimy włożyć najpierw wiele pracy, co w trakcie upałów nie jest raczej najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu. By zaoszczędzić sobie takiego kłopotu powinniśmy zadbać o coś, co uchroni nasz basen nie tylko od zanieczyszczenia. W trakcie lata i występowania naprawdę wysokich temperatur nasz basen jest bowiem narażony również na utratę wody, co z kolei będzie nam generować znaczne koszty związane z jego uzupełnianiem. Z kolei w chłodniejsze dni, podczas których możliwa będzie znacząca utrata ciepła dojdą nam koszty odpowiedniego ogrzania wody w naszym basenie. Jest jednak coś, co pozwoli nam skutecznie uniknąć zarówno niechcianych kosztów, jak i dodatkowej pracy przy oczyszczaniu go z zabrudzeń. Idealnym rozwiązaniem jest bowiem folia solarna z LDPE, czyli miękkiego surowca, jakim jest polietylen.

folia solarnaW momencie, w którym rozłożymy folię na naszym basenie możemy być spokojni o koszty – materiał bowiem jest doskonałym termoizolatorem, która utrzyma wodę w odpowiedniej temperaturze, zarazem powstrzymując jej parowanie do atmosfery. Dzięki swojej specyficznej budowie bez problemu utrzymuje się na powierzchni wody, nie musimy się również martwić o dostosowanie jej wielkości do rozmiaru oraz kształtu swojego basenu. Dzięki jej właściwościom niewielkim kosztem jesteśmy w stanie znacznie zaoszczędzić nie tylko wodę, która stopniowo odparowywałaby z naszego basenu, ale również energię potrzebną do jej ogrzania. W ten sposób skutecznie przedłużamy nasz osobisty sezon kąpielowy i możemy cieszyć się znacznymi oszczędnościami poczynionymi niewielkim kosztem. Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze. Folia z polietylenu jest niezwykle skutecznym sposobem na ograniczenie naszych kosztów.

Ponadto jest to również bardzo bezpieczny materiał, który w żaden sposób nie wpłynie na wodę w naszym basenie. Co więcej – przyczyni się do powstrzymywania wydobywania się często nieprzyjemnego zapachu chloru. To sprawia, że może być bez przeszkód wykorzystywany przez każdego, kto ceni sobie możliwość relaksu i ochłodzenia się w niezwykle ciepłe letnie dni.

Zostaw odpowiedź