Urządzanie małego mieszkania wiąże się z pewnymi trudnościami, z którymi można się jednak łatwo uporać. Wystarczy jedynie zastosować pewne praktyczne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić nam jak najwięcej cennego miejsca. Idealnym przykładem mebla, który jest bardzo pojemny jest niewątpliwie szafa wnękowa, która z powodzeniem zastępuje dziś garderoby.

Szafy wnękowe do sypialni

szafy wnękowe na zamówienieJakimi cechami charakteryzuje się ów mebel i w jakich konkretnych pomieszczeniach warto go umieścić? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że produkcją szaf wnękowych zajmuje się dziś wiele przedsiębiorstw, które produkują meble na wymiar. Szafy te będą więc idealnie dostosowane wielkością do wybranej przez nas przestrzeni, pamiętajmy jednak o tym by nasz wybór był przemyślany, ponieważ szafy wnękowe wmontowywane są zazwyczaj na stałe (nie można więc samodzielnie zmienić ich położenia). Szafy wnękowe na zamówienie wmontowuje się bowiem bezpośrednio w ścianę, meble te najczęściej wkomponowuje się we wnęki, które ograniczone są z obu stron ścianami pokoju. W jaki sposób przebiega projektowanie owych mebli? W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad odpowiednim miejscem.

szafy wnękowe na zamówienieSzafy wnękowe najczęściej montuje się w sypianiach oraz przedpokoju, pamiętajmy o tym, że umiejscowić ją możemy aż na cztery rożne sposoby – nasza szafa może zostać umiejscowiona we wnęce ściany, mebel może być oparty jedynie o ścianę z jednej strony (drugą stroną będzie wówczas płyta meblowa). Sporą popularnością cieszą się również szafy wnękowe narożnikowe oraz szafy, które zakończone są z obu stron ścianami z płyt meblowych. Kiedy już ustalimy, które miejsce będzie nam odpowiadać najbardziej, musimy dokładnie wymierzyć wszystkie wymiary. Pomogą nam one ustalić ilość przegród w szafie, które mogą posiadać różne wielkości (większe przegrody umożliwiają zamontowanie ramy na wieszaki, mniejsze natomiast będą pełnić funkcję pojemnych półek). Zebrane podczas mierzenia dane przekazujemy wówczas wynajętej przez nas firmie, która zajmie się produkcją zaprojektowanego przez nas mebla. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że szafy wnękowe posiadają wygodne, przesuwane drzwi, na których często montuje się duże lustra.

Lustra te nie tylko ułatwią nam dobór odpowiedniego strony – skutecznie powiększają również pomieszczenia, które optycznie wydają nam się większe. Cena szafy wnękowej uzależniona jest ściśle od jej wielkości oraz zastosowanych materiałów – za meble wykonane z drewna zapłacimy znacznie więcej, niż za szafy drewnopochodne.

Zostaw odpowiedź