Szklane panele są w ostatnim czasie są niezwykle popularne. Montuje się je w domach mieszkalnych, przedsiębiorstwach, ale i obiektach użyteczności publicznej. Na ścianie wyglądają bardzo estetycznie, są też bardzo proste w montażu. Gdzie warto je zakładać? Lepiej decydować się na panele gładkie czy z motywem? Jakimi właściwościami się wyróżniają?

Panele szklane do kuchni

panele szklaneZ roku na rok przybywa zwolenników paneli szklanych. Najczęściej osoby prywatne decydują się montować je na ścianach w kuchni. Nie pokrywają one całych ścian, lecz jej określone fragmenty. Są to najczęściej okolice kuchenki gazowej, zlewu oraz blatu roboczego. Takie ich ustawienie daje wiele korzyści, jednak przede wszystkim w dużym stopniu ułatwia czyszczenie ściany, która ulega zabrudzeniu podczas przygotowywania posiłków. O wiele łatwiej jest usunąć tłuszcz ze szkła niż z fug czy tapety. Panele szklane w kuchni są też subtelną ozdobą, zwłaszcza że wiele motywów nawiązuje do tematyki kulinarnej. Są jednak wybierane również do innych pomieszczeń, choćby do łazienki (są odporne na wilgoć) czy przedpokoju. Nie wymagają żadnych specjalistycznych środków czyszczących, co jest również rozwiązaniem bardzo ekologicznym i przyjaznym środowisku. Szklane panele bywają też wykonywane ze szkła hartowanego, co w znacznym stopniu podnosi ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

panele szklaneIch atrakcyjność jest tak duża, że w ostatnim czasie coraz częściej wykorzystuje się je do wykończenia mebli, zwłaszcza dużych szaf z przesuwnymi drzwiami. Przy wyborze paneli szklanych rodzi się jednak pytanie, czy zdecydować się na model z wydrukiem, czy jednokolorowy. W tym przypadku trzeba samemu rozważyć, która z opcji będzie dla nas odpowiednia i pasować będzie do wystroju pomieszczenia. Pamiętać bowiem trzeba, że panele mogą być albo subtelną ozdobą, albo też mocno rzucającym się w oczy akcentem. W każdym jednak przypadku wyglądają atrakcyjnie, szykownie i nowocześnie. Istotny jest również sposób montażu. Nie jest to zadanie trudne, niemniej jednak jego wykonanie najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Jest to ważne choćby dlatego, że jej pracownicy dokonają szczegółowego pomiary fragmentu ściany czy mebla, na którym ma być zamontowane szkło.

Dzisiejsze technologie pozwalają na stworzenie elementów dekoracyjnych i funkcjonalnych w jednym. Nie są to drogie rozwiązania, ale z całą pewnością korzystne. Panele szklane mogą nadać każdemu wnętrzu wyjątkowego charakteru, a przy tym być jego ciekawą ozdobą. Docenią ją zawłaszcza osoby, które lubią utrzymywać swoje wnętrza w czystości. Gładka powierzchnia szkła im to umożliwi.

Zostaw odpowiedź