Remontując własne mieszkanie zależy nam na tym, by każdy – nawet najmniejszy element był ze sobą spójny. Dlatego wybierając kolor paneli staramy się go dopasować do drzwi, koloru ścian. Później dopiero pojawia się problem ze znalezieniem listw podłogowych, które będą dobrze wyglądały w połączeniu z położonym już parkietem.

Listwy z ciekawymi dekoracjami

listwa przypodłogowa do paneliTak nieprzemyślane zachowanie często staje się powodem przedłużenia prac remontowych. Warto pomyśleć w trakcie tworzenia wizualizacji o tym, by każdy element pasował do siebie kolorystycznie – nawet listwy podłogowe. Aktualnie to nie kolor paneli musi być wyznacznikiem modelu wybieranych listw. Jednak często bierze się go pod uwagę. Przy tak dużej liczbie producentów nie trudno o znalezienie tradycyjnych plastikowych listw, które idealnie będą pasowały do podłogi. Nie są one bardzo wytrzymałe, ale spełniają kryterium, które przez wielu uważane jest za najważniejsze. Warto podejść do tego tematu zupełnie inaczej – skupiając się nie na kolorystyce, a nowoczesnym wyglądzie i solidnym wykonaniu. Listwy przypodłogowe do paneli nie muszą być nudne, można znaleźć profile które swoimi kształtami i dbałością o detale przyciągną wzrok, a jednocześnie wpiszą się w dekorowaną przestrzeń.

listwa przypodłogowa do paneliNajprostszym sposobem jest postawić na klasykę, czyli białe listwy MDF. Wykończenie ich farbą podkładową daje możliwość późniejszej zmiany koloru, co staje się oszczędnością w trakcie kolejnego remontu. Poza tym są one odporne na uszkodzenia, proste w konserwacji oraz na zamówienie pomalowane specjalną farbą na wskazany kolor. Coraz częściej montuje się listwy, które nie pasują tak naprawdę do niczego, ale ich rolą jest wyróżnienie się na tle innych elementów wykończeniowych. Sprawdzi się to nawet przy podłodze panelowe, pod warunkiem, że dobierze się prosty kształt, by nie wprowadzać za dużo chaosu do pokoju. Prostota montażu jest tylko dodatkowym atutem, który zachęca do zakupy. Pozwala na samodzielne przyklejenie listw przypodłogowych do ściany, zakrywając tym samym dylatację. Podczas wyboru listw przypodłogowych do paneli warto mieć na uwadze fakt, że za jakiś czas podłoga zapewne znowu będzie wymieniana.

Aby zaoszczędzić na zakupie kolejnych elementów wykończeniowych można postawić na tradycyjne listwy o naturalnym kolorze, które pasują zarówno do ciemnych, jak i jasnych przestrzeni. Jeśli jednak pragnie się uzyskać indywidualną przestrzeń warto zamówić listwy u producenta, który dopasuje ich wygląd pod styl mieszkania, zarówno kolorystycznie, jak i profilowo.

Zostaw odpowiedź