Innowacyjne rozwiązanie, jak wykorzystanie oświetlenia ledowego, jest źródłem nie tylko wielkich oszczędności, na jakie może sobie pozwolić stosująca go firma, ale również o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem w porównaniu do ich starszych odpowiedników. Sztuczne światło w przestrzeni biurowej lub domowej musi charakteryzować się największą wydajnością z zachowaniem zadowalającej mocy.

Energooszczędne lampy ledowe

natynkowa lampa led	Znaczące jest w takim przypadku to, że technologię LED ceni sobie coraz szersze grono użytkowników. Przedsiębiorcy mają dobre powody, by modernizować oświetlenie w swoich zakładach, montując różnego rodzaju zamienniki ledowe. Jest to technika, którą w łatwy sposób można dostosować do konkretnego zapotrzebowania, dobrym przykładem będą miejsca, w których wcześniej zainwestowano w świetlówki liniowe. Obecnie są one zamieniane na bardziej ekologiczne żarówki LED, na co pozwala możliwość upodobnienia ich budowy do wcześniej wykorzystywanej techniki. Dzięki temu nie były konieczne kosztowne remonty, które pozwoliłyby na zainstalowanie nowego oświetlenia. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tej technologii – nowoczesne domy, mieszkania i biura może ozdobić ekologiczna natynkowa lampa LED w postaci eleganckiego plafonu sufitowego. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić do 50% naszych środków w porównaniu do starszych metod.

natynkowa lampa led	Ponadto żywotność oświetlenia pozwala mu pracować nawet przez 50 tysięcy godzin, co sprawia, że jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Ponadto zużycie sygnalizuje nam coraz słabsze emitowane światła, a nie, jak w przypadku tradycyjnych żarówek, ich nagłe przepalenie. Technika jest oparta o system diod i charakteryzuje się łatwością i elastycznością montażu. Udostępnia nam szeroką gamę barw świetlnych i wszechstronność zastosowania. Przy zakupie należy jednak zwrócić uwagę między innymi na współczynnik oddawania barw (RA), które na poziomie poniżej 80 może męczyć nasze oczy, a nawet skutkować pogorszeniem naszego wzroku. Lampy ledowe niskiej jakości nie są również w stanie w satysfakcjonujący sposób oddawać kolorów. Optymalnym stanem współczynnika jest oddziaływanie na poziomie 100 RA. Funkcjonalne LED-y wydatnie przyczynią się do ochrony środowiska, pomogą nam również poczynić znaczne oszczędności zarówno w naszym gospodarstwie domowym, jak i zakładzie pracy.

Jest to nowoczesne rozwiązanie, będące zarazem estetycznym źródłem światła, które może być wszechstronnie wykorzystane. Technologia ledowa równomiernie oświetla pomieszczenia, a co najważniejsze – przy odpowiednim zamontowaniu – posłuży nam wyjątkowo długo.

Zostaw odpowiedź