Podczas odnawiania wnętrz wiele osób decyduje się na niestandardowe rozwiązania. Może być to bardzo dobra droga, ponieważ umożliwia, przede wszystkim dowolne udekorowanie wnętrza, za pomocą różnych dodatków, które nie zawsze muszą do siebie pasować. Obecnie w sklepach branżowych bez problemu można znaleźć wiele materiałów, które sprawdzą się w niejednym pomieszczeniu.

Biała cegła odporna na wilgoć

biała cegła dekoracyjnaBardzo popularna staje się sztukateria, którą można zastosować na ścianach i sufitach w różnych formach, tak samo, jak panele ścienne, które tworzone są z wielu produktów. Jednak prym wiedzie biała cegła, która w wyjątkowy sposób może odmienić wiele wnętrz. Przede wszystkim sprawdzi się w stylu skandynawskim, który w swojej naturze jest bardzo surowy. W wielu mieszkaniach nakłada się ją na całej ścianie, głównie w salonie lub korytarzu. Mimo wszystko nie musi spełniać tylko takiej roli. Kiedy zastosuje się do niej odpowiednie dodatki, jest w stanie także ocieplić wnętrze. Co więcej, zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną. W związku z tym idealnie sprawdzi się w blokach, gdzie zza ścian dochodzą odgłosy sąsiadów. Modna biała cegła dekoracyjna odporna jest na wilgoć, ogień i różne uszkodzenia mechaniczne. Jest to bardzo trwały materiał, który można stosować w domu, w którym obecne są dzieci i zwierzęta.

biała cegła dekoracyjnaJego czyszczenie również nie jest trudne. Trzeba brać pod uwagę, że w szczelinach będzie osadzał się kurz, jednak jest to naturalne. Można usunąć go w bardzo prosty sposób, stosując do tego ścierkę z mikrofibry, lub specjalną szczotkę. Cegła, która zostanie odpowiednio wykonana, sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w łazience. W pierwszym pomieszczeniu nie będzie miała problemu z ciepłem i w bardzo prosty sposób udekoruje ściany, które widać pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi. Z kolei w drugim wnętrzu dobrze zniesie wilgoć i zastąpi płytki. Oczywiście za jej pomocą nie wyróżnia się wszystkich ścian, a jedną bądź dwie. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i jego układu. W związku z tym, jeśli nie jest się do końca pewnym jak udekorować dom, warto zasięgnąć rady dekoratora, który odpowiednio dobierze wszystkie materiały, tak by razem dobrze się prezentowały.

Biała cegła wykorzystywana w domach jest bardzo popularna. Głównie ze względu na swoje właściwości. Ponadto jest odporna na bardzo wiele substancji, które mogą znajdować się w pomieszczeniach, w związku z tym tak często jest wykorzystywana, także w domach, w których znajdują się czworonogi, bądź dzieci, ponieważ nie jest szkodliwa dla środowiska.

Zostaw odpowiedź