Decydując się na ogrodzenie swojej posesji, głównie zwraca się uwagę na bramę. W pewnym stopniu jest ona elementem reprezentującym cały dom, ponieważ jest pierwszą rzeczą, którą się widzi. W związku z tym jej wygląd, jak i funkcjonalność są bardzo ważne. Obecnie na rynku coraz bardziej popularne stają się bramy automatyczne, które z pewnością są bardzo wygodne.

Automaty mechaniczne i elektrohydrauliczne

automat do bramy skrzydłowej	Przede wszystkim nie trzeba wysiadać z samochodu, by je otworzyć, czy zamknąć. Wszystko dzieje się przy użyciu pilota. Jednak tak duże udogodnienie wymaga dobrania odpowiedniego sprzętu, który będzie sprawnie działał. W związku z tym automaty do bram skrzydłowych dzieli się na mechaniczne i elektrohydrauliczne. Pierwsze z nich są o wiele bardziej popularne, ponieważ wśród nich wyróżnia się także śrubowe ze specjalnym łamanym ramieniem i podziemne. Co więcej, są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne, a przede wszystkim niskie temperatury. Jednak należy zwrócić uwagę na pewne aspekty, dzięki którym wybór odpowiedniej bramy przebiegnie bez problemu. W związku z tym, by napęd działał poprawnie, trzeba zmierzyć długość skrzydła bramy, jego ciężar, odległość, która dzieli zamontowane zawiasy od krawędzi słupka, oraz ilość miejsca, które będzie potrzebne do zamocowania siłownika.

automat do bramy skrzydłowej	Ostatni aspekt jest bardzo ważny ze względu na wiatr, który może uszkodzić całą konstrukcję. Jeśli jest ona w całości zabudowania i nie ma miejsca na żaden przewiew, należy dobrać mocniejszy siłownik. Z kolei te dzielą się na urządzenia, które posiadają, wspomniany już, napęd ze śrubą, która zapewnia bezawaryjne działanie całego systemu, a także elektrohydrauliczny, gdzie wbudowany jest siłownik hydrauliczny, o bardzo dużej wytrzymałości. Wśród konstrukcji tych popularne są również takie z łamanym ramieniem. Sprawdzą się w bramach, które zamontowane są na bardzo szerokich słupach i cechują się prostym montażem. Równie popularny jest napęd podziemny, głównie dlatego, że jest niewidoczny. Przy jego zastosowaniu należy przede wszystkim skupić się na prawidłowym odwodnieniu siłownika. Jest bardzo chętnie stosowany głównie ze względu na możliwość otwarcia skrzydła, aż do stu osiemdziesięciu stopni, z kolei przy konstrukcjach śrubowych jest to dziewięćdziesiąt stopni.

Automaty do bram skrzydłowych są bardzo przydatne i wygodne. Obecnie nie ma problemu również z ich zakupieniem, ponieważ dostępne są w każdym sklepie branżowym. Jeśli nie jest się pewnym, jaka konstrukcja pasuje do bramy, należy skontaktować się z fachowcem, który dobierze do niej odpowiedni rodzaj napędu.

Zostaw odpowiedź