Różnorodność i dostępność na rynku rozmaitych technologii ogrzewania, sprawia, że dobranie odpowiedniego systemu grzewczego do pomieszczeń różnego rodzaju i przeznaczenia, nie powinno być problemem nawet dla bardzo wymagających klientów. Czy jest to bardzo duży pokój dzienny, rzadko używana pracownia malarska, czy trudna do ogrzania łazienka, z pewnością znajdziemy w sklepach coś odpowiedniego do ich ogrzania.

Lekkie i tanie grzejniki

 grzejniki konwektoroweJednym z ciekawszych rozwiązań, cieszącym się dużą popularnością na rynku, są grzejniki konwektorowe. Są to elektryczne grzejniki oparte na technologii ogrzewania przepływającego przez nie powietrza, które jest najczęściej zasysane od dołu i wypuszczane górą. Aby uniknąć przypadkowego spalania cząstek znajdujących się w powietrzu i nie narazić nikogo na oparzenia strumieniem gorącego powietrza, nagrzewają się one z reguły do poziomu około 60 stopni Celsjusza. Taka temperatura urządzenia zapewnia bezpieczne użytkowanie i szybkie nagrzanie wymaganej powierzchni, a zamieścić je można na suficie, ścianie lub na podłodze. Zapewnia to dużą dowolność w wybraniu miejsca dla takiego grzejnika. Szczególnie stojące grzejniki konwektorowe spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Są one bardzo lekkie i łatwo możemy znaleźć potrzebny nam model o odpowiedniej mocy, w bardzo przystępnej cenie.

 grzejniki konwektoroweNależy pamiętać o niezakrywaniu dysz kaloryfera jakimkolwiek materiałem, co może skutkować spięciem instalacji elektrycznej, a nawet pożarem. Do plusów grzejników konwektorowych z pewnością można zaliczyć ich niewielką wagę i natychmiastowość działania: strumień ciepłego powietrza wydostaje się już chwilę po włączeniu. Dla porównania, grzejnik olejowy nagrzewa się bardzo długo i o wiele wolniej uwalnia ciepło do pomieszczenia, jeśli więc szybkość nagrzania pomieszczenia jest priorytetem, technika konwektorowa bije na głowę konkurencję. Minusem na niekorzyść systemów konwektorowych przemawia fakt, że wyłączenie go powoduje szybki i dość gwałtowny spadek temperatury. Modele stojące, w większości przypadków, mają również tę przewagę nad innymi, że są najczęściej mobilne, możemy więc je przenosić w miejsca gdzie są najbardziej potrzebne.

Lekka konstrukcja ułatwia częste przenoszenie urządzenia, w zależności miejsca w pokoju w którym przebywamy, jak również częstego wstawiania go do różnych pomieszczeń. Zwłaszcza kaloryfery konwektorowe w orientacji pionowej będą bardzo ładnie wyglądać w naszym mieszkaniu, przydając mu szyku i elegancji; są one również niezwykle proste w obsłudze i rzadko się psują, co gwarantuje długie i spokojne użytkowanie.

Zostaw odpowiedź