Koparka należy do najbardziej uniwersalnych urządzeń wykorzystywanych do wielu prac budowlanych. Służy nie tylko do rozładowywania, czy załadowywania ciężarówek, ale również głębokich wykopów pod fundamenty. W zależności od wykonywanej pracy można zdecydować się na różne typy koparek, które dzielą się wedle rodzaju nadwozia, charakteru pracy oraz zamocowanego osprzętu.

Koparka na tereny podmokłe

koparka CASEDzięki temu bez względu na warunki panujące na budowie nie trzeba martwić się o to, czy zlecenie zostanie właściwie wykonane. Firmy budowlane zawsze starają się dobierać sprzęt do rodzaju wykonywanej pracy. Nie zawsze jednak mogą sobie pozwolić na zakup nowych urządzeń, które akurat w danej sytuacji mogą okazać się przydatne. Wśród podstawowych maszyn na pewno znajduje się gąsienicowa koparka CASE, która pozwala na poruszanie się po grząskiej, nieubitej ziemi na budowach na terenach podmokłych. Właśnie to determinuje jej wybór przez firmy, jako jedno z niewielu urządzeń kupionych na własność. Koparka gąsienicowa stanowi konkurencję dla tradycyjnych wersji kołowych, które nie są w stanie poruszać się po każdym placu budowlanym. Poza wyposażeniem w gąsienice, ten typ koparki pozwala wykonywać wykopy o głębokości około 6 metrów. Wszystko dzięki dużemu wysięgowi ramienia, które w niektórych modelach wynosi nawet 10 metrów.

koparka CASEZastosowanie koparek gąsienicowych marki CASE w budownictwie jest bardzo popularne dzięki ich dużej odporności na zniszczenia, solidnym wykonaniu oraz bezawaryjności. Nawet częsta eksploatacja sprawia, że maszyna rzadko się psuje jeśli wszystkie naprawy są wykonywane na czas. Najczęściej specjaliści sięgają po koparki jednonaczyniowe, które pozwalają wykonywać precyzyjne i głębokie wykopy na grząskich terenach o dużej wilgotności. Dzięki gąsienicom ciężar koparki rozkłada się na większej powierzchni, co sprawia że nawet głębokie wykopy się samoczynnie nie zasypują. W każdej sytuacji właściciele firmy budowlanej mogą zdecydować się na zmianę osprzętu i wykorzystywać koparkę w zupełnie innym celu. Gąsienice zamontowane w koparkach dają wiele możliwości i ułatwiają prace budowlańcom podczas skomplikowanych zadań. Mogą służyć nie tylko do wykopów, ale przy wymianie osprzętu mogą także załadowywać oraz wyładowywać ziemię z samochodu ciężarowego.

Ważne jest, aby dopasować maszyny budowlane kupowane na własność do typu wykonywanej działalności. Koparka gąsienicowa jest warta tego, aby znalazła się w podstawowym wyposażeniu każdej ekipy, ponieważ na pewno będzie na siebie zarabiać i zwrócą się koszta zakupu.

Zostaw odpowiedź