Posiadacze małych mieszkań mogą mieć duże kłopoty z ich urządzeniem. W kawalerkach czy niestandardowo małych dwupokojowych mieszkaniach prawdziwym wyzwaniem jest połączyć funkcjonalność z pięknym wyglądem. Można to zrobić, korzystając z usług firm zajmujących się projektowaniem i tworzeniem szafek na zamówienie. Tego rodzaju przedsiębiorstwa staną na wysokości zadania, nawet jeśli pomieszczenie jest bardzo ciasne albo posiada szafy skośne.

Idealnie dopasowane meble do łazienki

meble łazienkowe Zaprojektowane na zamówienie meble łazienkowe zapełnią każdy centymetr, nawet najmniejszego pomieszczenia. Szafka pod zlewem będzie praktycznym rozwiązaniem na pomieszczenie kosmetyków czy sprzętów takich jak suszarka czy lokówka. Dobrze byłoby, gdyby posiadały pojemne szuflady o różnej wysokości. Najlepszym rozwiązaniem będzie także umieszczenie w środku specjalnych części dzielących, które ułatwią przechowywanie kremów czy szczotek. Dzięki temu, że będą miały one swoje miejsce, ograniczy się ryzyko powstawania bałaganu wśród akcesoriów czy artykułów pielęgnacyjnych. Dobrym rozwiązaniem będzie także ukrycie szafki za lustrem. Dzięki temu wykorzysta się maksimum przestrzeni i zyska dodatkowe miejsce na przechowywanie pasty do zębów czy biżuterii.

meble łazienkoweW przypadku małych przestrzeni należy jak najwięcej rzeczy schować do szafek. Dzięki temu uniknie się wrażenia zagracenia, co optycznie pomniejsza łazienkę. Projektując taką przestrzeń, warto postawić na jasne, pastelowe kolory. Należy unikać też pstrokacizny. Ciasne pomieszczenia to nie jest dobre miejsce na całą gamę barw i wzorów. Mogą one okazać się przytłaczające i wywoływać zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Dlatego najlepszą radą, jaką może otrzymać właściciel niewielkiej łazienki, jest umiar. Dzięki spójnej kolorystyce i szafkom zaprojektowanym na wymiar jest większe prawdopodobieństwo, że będzie to pomieszczenie, które sprawdzi się w praktyce. W końcu remont łazienki to coś, co najczęściej odsuwa się w jak najdalszą przyszłość, bo nikt nie chce być pozbawiony dostępu do prysznica czy toalety.

Kupno indywidualnie dopasowanych mebli łazienkowych to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości zbytniego aranżacyjnego szaleństwa w tym pomieszczeniu. Najczęściej są to osoby, które posiadają niewielkie mieszkania w blokach albo próbują przerobić np. część pokoju na łazienkę dla gości w domu jednorodzinnym. Dając stolarzowi lub producentowi takie wyzwanie, można liczyć na spektakularne efekty. Dzięki ich pracy mikroskopijne pomieszczenie może zamienić się w luksusowy pokój kąpielowy.

Zostaw odpowiedź