Kiedy nasz biznes się rozwija, przychodzi czas, żeby pomyśleć o jego rozbudowie – dosłownie. Bardzo często konieczne jest budowanie kolejnych hal przemysłowych i magazynów do składu wyrobów i rozmaitych części. W takiej sytuacji liczą się – przede wszystkim – czas i pieniądze, lecz także rozsądne ich rozdysponowanie.

Trzy rodzaje płyt PIR

płyta izolacyjna pir Rzecz w tym, żeby przeprowadzona inwestycja zwróciła się po latach, dlatego trzeba stawiać na rozwiązania solidne, które przetrwają każde warunki pogodowe. W przypadku budowy hal produkcyjnych i magazynów najlepiej sprawdzają się płyty warstwowe, czyli te wykonane metodą kompozytową. Oznacza to, że do ich produkcji użyto więcej niż jednego materiału – zwykle w okładzinę z blachy kładzie się wypełnienie z wełny, styropianu lub pianki poliuretanowej. Ta ostatnia sprawdza się zdecydowanie najlepiej, ponieważ przy niewielkiej grubości materiału wykazuje się najlepszymi właściwościami termoizolacyjnymi, ponadto jest lekka i bardzo łatwa w montażu. Co istotne, płytę warstwową można wykorzystać zarówno do budowy ścian wewnętrznych, zewnętrznych, jak i dachu budynku. Można ją także zastosować w konstrukcji podwieszanych sufitów, które bardzo często spotyka się na halach przemysłowych.

płyta izolacyjna pir Frezowana płyta izolacyjna PIR może występować w trzech rodzajach powierzchni montażowych – może mieć frez prosty, piórowo-wpustowy, a także schodkowy. Wszystkie z nich mają swoje zalety, lecz dwa ostatnie wykazują się lepszą szczelnością, jednak wymagają precyzyjniejszego montażu. Niebywałą zaletą płyt warstwowych PIR jest to, że nie wymagają one specjalnej konserwacji, a mimo to wykazują się wysoką odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak intensywny deszcz, silny wiatr, szkodliwe promieniowanie słoneczne czy niskie temperatury. Przy wyborze właściwych dla naszych potrzeb płyt należy kierować się tym, by zewnętrzna warstwa stalowej okładziny miała ocynkowaną powierzchnię, co dodatkowo wzmocni je przed zmiennością warunków atmosferycznych. Co istotne, płyty typu PIR są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu chronią nasze magazyny wraz z ich zawartością przed ryzykiem wystąpienia i rozprzestrzenienia się pożaru.

Ich temperatura rozkładu wynosi ponad trzysta stopni Celsjusza, co stanowi doskonałą barierę przeciwpożarową. Są materiałem jednocześnie wyjątkowo lekkim oraz bardzo wytrzymałym, dlatego znakomicie nadają się do budowy ogromnych obiektów przemysłowych. Jeśli więc czeka nas taka inwestycja, warto zainteresować się tematem płyt typu PIR.

Zostaw odpowiedź