Małe kuchnie to prawdziwa zmora gospodyń domowych mieszkających w małych lokalach współczesnych apartamentowców. Jednak każda pani domu potrafi zaaranżować własną przestrzeń tak, by była nie tylko funkcjonalna, ale także prezentowała się świetnie. Żyjemy w czasach, w których technologia znacznie ułatwia nam życie, a postępująca minimalizacja pozwala nam urządzać w przestrzeń wokół siebie w bardzo ergonomiczny sposób.

Uniwersalny zlew granitowy

zlew granitowyKiedyś zmywało się naczynia ręcznie, jednak dzisiaj służą temu ekologiczne i energooszczędne zmywarki, które przystosowane są nawet do bardzo małych mieszkań. Wobec tego w przestrzeni kuchennej pojawiła się możliwość zwolnienia pewnej powierzchni blatu kosztem zmniejszenia zlewu, który od czasów pojawienia się automatycznych zmywarek jest znacznie mniej eksploatowany w naszych kuchniach. Fakt wykorzystali producenci sprzętu AGD – stworzyli rozwiązanie uniwersalne, mianowicie mały zlew granitowy. Jego zalety to niemal niekończąca się lista, warto jednak skupić się na najważniejszych z nich. Po pierwsze, zajmuje bardzo mało miejsca. Służy jedynie czerpaniu wody i drobnym pracom kuchennym, kiedy na szybko trzeba coś przemyć, dlatego jego wymiary mogły ulec znacznemu pomniejszeniu. Mini zlewy dostępne są w dwóch podstawowych wariantach: jedno- lub dwukomorowym.

zlew granitowyNiektóre z nich budowane są także na wymiar, więc jeśli dysponujemy naprawdę małą kuchnią i potrzebujemy mini zlewu, to nie stanowi to żadnego problemu – zlewozmywaki można dostosować do każdej wielkości zabudowy kuchennej. Wykonane z formy granitowej zlewy dopasują się ponadto do wyposażenia każdego wnętrza – zarówno do tych klasycznych, jak i nowoczesnych kuchni. Są wyjątkowo uniwersalne, dlatego ostatnimi czasy są najczęściej wybieranym rodzajem zlewów i stanowią świetną alternatywę dla zwykłych, stalowych zlewów, ponieważ są wykonane z o wiele trwalszego i odpornego na zarysowania materiału. Każdy ze zlewów wyposażony jest w dodatkowy ociekacz, do którego można dopasować również suszarkę na naczynia. Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, a także w wersjach z baterią lub bez niej. Każdy ze zlewów ma na wyposażeniu automatyczny korek z sitem.

Możliwa jest także instalacja mechanizmu do rozdrabniania odpadów, bo przecież – standardowo – pod każdym zlewem kuchennym znajduje się śmietnik. Ostatnią zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest kształt zlewu. Istnieje możliwość wyboru okrągłej lub kwadratowej komory. Ta ostatnia charakteryzuje się większą pojemnością, więc zdecydowania bardziej nadaje się do wnętrza małej kuchni.

Zostaw odpowiedź