Urządzając swój nowowybudowany dom dla wielu osób jednym z największych dylematów jest podłoga. Stawiają sobie pytanie – na jaką się zdecydować? Jaka będzie najlepszym rozwiązaniem? Oczywiście odpowiedź na nie zawsze jest prosta i jednoznaczna. Zależy to od wielu czynników. Po pierwsze – wybór podłogi w dużej mierze zależy od rodzaju pomieszczenia.

Parkiety są uniwersalne

parkiety drewnianeJeśli jest to salon lub sypialnia najlepszymi rozwiązaniem będzie drewniany parkiet lub panele podłogowe. Drugim, bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze podłogi jest koszt. Jak wiadomo, najwyżej jakości materiały będą kosztować więcej niż te wykonane ze słabszych gatunkowo materiałów. Jeżeli dysponujemy większą kwotą pieniędzy wartym rozważenia rozwiązaniem dotyczącym podłogi w salonie jest parkiet z litego drewna. W przeciwieństwie do paneli podłogowych, które nie są wykonane z naturalnych materiałów, to rozwiązanie jest znacznie bardziej trwałe. Jest to inwestycja na lata, a może nawet na pokolenia. Ponadto posiada ono mnóstwo zalet, które w pełni rekompensują wyższą cenę. Parkiety drewniane są niezwykle uniwersalne pod względem estetycznym, ponieważ będą idealnie komponować się zarówno z wnętrzem urządzonym w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

parkiety drewnianeParkiet z drewna posiada najbardziej naturalny charakter ze wszystkich rodzai podłóg, nadając pomieszczeniu przytulnej atmosfery, kojarzącej się z rodzinnym ciepłem. Oprócz plusów związanych z jego wyglądem, drewniany parkiet ma także szereg zalet związanych z funkcjonalnością. Drewno jest bardzo solidnym oraz wytrzymałym materiałem, który może przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie. Dodatkowo jego odporność dotyczy także codziennego użytkowania. Jednak, aby podłoga pozostała piękna jak najdłużej, należy pamiętać o jej pielęgnacji i konserwacji. Na szczęście materiał ten bardzo ławo poddaje się takim zabiegom, sprawiając, że po zabiegach renowacyjnych, odzyskuje swój dawny blask. Warto także wspomnieć, że drewniane deski posiadają właściwości izolacyjne oraz akustyczne, nie przepuszczając ani zimna, ani dźwięków. Wymienione wyżej zalety drewnianego parkietu to jedynie kilka z nich, jednak łatwo można zauważyć, że są one bardzo przekonujące.

Jeśli nie chcemy inwestować w parkiet z drewnianych desek w całym domu, możemy zrobić go tylko w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w całym domu, jakim jest salon. To w końcu wizytówka domu, do której zapraszamy naszych gości. Decydując się na podłogę z prawdziwego drewna, możemy mieć pewność, że zachwyci niejedną osobę.

Zostaw odpowiedź